500 домакинства в балчишко и помпена станция "Гурково" с по-добро елзахранване,

С подмяната на старата изолация на съществуващата въздушна мрежа ниско напрежение над 1100 жители в трите села имат по-надеждно електрозахранване през идващия зимен сезон.
Основният поминък на хората в този район е свързан със земеделието и туризма. Гурково се развива като туристическа дестинация с характерните "Къщи за Гости" и все по-актуалния за региона ловен туризъм. Благодарение на екипите на ЕНЕРГО-ПРО близо 500 домакинства в селото и много туристи ще посрещнат коледно-новогодишните празници на топло и светло.
Теренът, през който преминава електропроводът, е трудно достъпен и при евентуална авария се прави обход по цялата дължина на трасето, което в голямата си част преминава през ниви и овощни градини. Изводът захранва и помпена станция "Гурково", която е много важна за водоподаването на град Добрич. Продължително изключване на електропровода поради авария би затруднило водоподаването на близо 94 000 жители в района на града. Рехабилитацията на този участък ще намали значително вероятността от възникване на повреди по извода.
Добавете коментар