Неделя, 23-ти март 2025 г. | 15:45:43

Артбележник

Детски мюзикъл "Славните котета" поставят в Каварна

Новият детски мюзикъл "Славните котета" ще има премиера на 24 юни в Каварна. Сценичното му поставяне в морския град е дело на джаз и поп певицата Надя Ботева. В последните три години тя създаде вокална и арт академия в Каварна и вече е любимка на децата, съобщават от местната община.
Либретото и текста в песните на мюзикъла "Славните котета"  са на  Гергана Сотирова, музиката е на Стефан Димитров, сценографията  – на Лидия Къркеланова, костюми – Надя Ботева, хореография – Камелия Андреева, Вокалният педагог е Надя Ботева.
В мюзикъла участват 15 деца на възраст от 8 до 15годишна възраст, които пеят, танцуват и като едни истински артисти ни разказват увлекателната котешка история, в която доброто побеждава злото. Пъстрите костюми на котките кипри,  ярката сценография, фантастичната музика на Стефан Димитров, интересният текст и чудесната игра на малките артисти и певци, са истинско пиршество за сетивата. Мюзикълът е създаден през 2011 година, като красив и поучителен  спектакъл за приказния свят на децата.